Таг: пимен

Пимен: Да ни се живи и здрави сите два верника што...

Отец Пимен, кој за верскиот празник Богојавление беше со православните Македонци во Женава , Швајцарија, по објавата на видеото од двајца иселеници,...

Отец Пимен се мајтапи со ,,сликарината“ на Повардарска Епархија и владиката...

 Отец Пимен си тера шега со воведената тарифа за фотографирање во и пред црковните храмови во Повардарска Епархија. Тој на својот Фб профил постираше...

Владиката Пимен ја налути ВМРО ДПМНЕ

Фотографијата што ја објави Отец Пимен на својот ФБ профил на која тој седи во неврзан разговор со Специјалната обвинителка Катица Јанева и со...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com