Таг: писмо

Димитриевски му ги испрати орденот, протестното писмо и ,,Душата на Македонија“...

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, како што објави, му ги врти ордените на бугарскиот министер за одбрана, Красимир Каракачанов.

Претседателот Пендаровски писмено од Вселенскиот Патријарх побара еднаквост во православниот христијански...

,,По повод почетокот на Новата црковна година, упатив писмо доНеговата Сесветост Вартоломеј, Архиепископ Цариградски – Нов Рим и Вселенски Патријарх, изразувајќи срдечни...

Вработените во Државен завод за ревизија со писмо бараат именување на...

Државниот завод за ревизија, единствениот контролен механизам за трошење на јавните буџетски пари, е повеќе од две години без прв човек на...

Трамп му напишал писмо на Ердоган во кое му вели да...

Американските медиуми го објавија писмото што го нарекуваат ,,необично“, кое претседателот Трамп му го напишал на турскиот колега, Реџеп Ердоган.

Џо Бајден: Успехот на Северна Македонија е успех на цела Европа

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев прими писмо од поранешниот потпретседател на Соединетите Американски Држави, Џо Бајден, во кое...

Заев очекува истрага кој го злоупотребил името на амбасадорот Бејли

Премиерот Заев, на пратеничко прашање да го коментира писмото од амбасадорот Џес Бејли, во врска со посочувањето за неосновано поврзување на негово...

По Тачи и Вучиќ доби слично писмо од Трамп

Американскиот претседател, Доналд Трамп, му упати писмо на српскиот претседател, Александар Вучиќ, со слична содржина како со писмото од пред неколку дена...

Не сум податна на притисоци, уживања и привилегии

Отворено писмо на Бранка Костиќ Марковиќ (разрешен Претседател на УО на Македонска филхармонија)   Иако во вчерашното соопштение до медиумите, јасно го изложив мојот став околу разрешувањето...

Мијалков: Мицкоски лажеш и градиш рејтинг за сметка на мојата чест,...

Поранешниот прв човек на УБК, висок партиски функционер и прв братучед на почесниот претседател на ВМРО ДПМНЕ, Сашо Мијалков, напиша долго писмо до актуелниот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com