Таг: ПКК

САД загрижени поради апсењето на курдските лидери

„Официјален Вашингтон изразува длабока загриженост поради апсењето на опозициските курдски лидери во рамки на истрага за тероризам во Турција“, соопшти портпаролот на Белата куќа,...

Ердоган се заканува: Ќе го скинам договорот

Турскиот претседател повторно е во отворен дуел со Брисел. „Виси“ договорот за бегалците и трговските врски. Главниот проблем се визите за Европската унија кои...

Јилдирим: Турција ја продолжува борбата против тероризмот

Премиерот на Турција, Бинали Јилдирим, изјави дека во експлозијата на автомобил-бомба на југоистокот на Турција загинаа 18 лица, а дека 26 се ранети. Јилдирим...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com