Таг: Плата

Нина Ангеловска се откажа од министерската плата

Во знак на солидарност со актуелната ситуација, Министерката за финансии, Нина Ангеловска соопшти дека се откажува од својата плата во Министерството за...

Ректорот Јанкуловски ќе продолжи да зема и плата и надомест, ЈО...

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Решение за отфрлање на иницијативата за поведување постапка за кривично гонење поднесена од Државната комисија за спречување...

Кирацовски ќе донира една плата за пожарникарите што гасеа во Кисела...

Пратеникот Александар Кирацовски, објави дека поттикнат од пожртвуваноста на пожарникарите кои учествуваа во гасење на пожарот во зграда во Кисела Вода, ќе...

Застреланиот економски директор Беља, земал плата и од Општина Чаир

МВР сѐ уште официјално не ги објави причините за вчерашниот инцидент во општина Чаир, кога три лица пукаа во економскиот директор на...

Директорот Илиески најави судска разрешница на случајот со Бранка Костиќ Марковиќ

Директорот на Македонска филхармонија, на својот ФБ профил објави дека случајот со разрешувањето на Бранка Костиќ Марковиќ, најверојатно, ќе биде предмет на судска постапка. Имено...

,,Фризерката“ станала хигиеничарка во МЕПСО со основно образование и плата од...

МЕПСО денеска соопшти дека склучило договор за работен однос со лицето П.К., кое е вработено на работно место хигиеничарка, со плата од 19.200 денари,...

Црногорските хотели нудат 1.200 евра плата за добар готвач

Хотелите на црногорското крајбрежје распишаа конкурси за сезонски работници . Заинтересираните може да аплицираат до 1-ви април, а им се нуди работа од почетокот...

Членовите на ДИК едногласно си изгласале бонус плата за локалните избори

Амбасадорот на САД Џес Бејли, денеска на предавање на Факултетот за безбедност-Скопје посветено на борбата против корупцијата посочи пример со кој ги доведува во...

Ременски ќе донира плата за семејството од село Враготурце кое остана...

,,Суровата реалност за семејството од с. Враготурце, Старо Нагоричане, кумановско и за жал и денес е актуелна. Помина без малку една година откако ги посетив...

Митко Јанчев бесплатно ќе ја извршува градоначалничката функција ако ја добие...

Кандидатот за градоначалник за Општина Кавадарци од ВМРО-ДПМНЕ Митко Јанчев на денешната прес-конференција истакна дека доколку граѓаните му ја дадат довербата на локални избори...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com