Таг: плати

Владата смета дека одлуката на Уставен суд за платите на функционерите...

,,Владата на Република Северна Македонија смета дека поведената постапка на Уставниот суд за поништување на Уредбата за намалување на платите на  2.060...

Се кратат платите во јавниот сектор, локалните самоуправи…се одложуваат кредитите, запира...

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, објави сет времени мерки, кои ќе бидат спроведени во наредните неколку месеци дури трае вонредната состојба поради...

Владата ги покачува платите на вработените во Јавните научни установи за...

На последната седница Владата ја усвои информацијата и ја утврди потребата од покачување на платите на вработените во Јавните научни установи (ЈНУ)...

Од септември платите во основното, средното и високото образование ќе бидат...

На 150-тата седница, Владата на Република Северна Македонија ја разгледа и усвои Информацијата за покачување на платите во основното, средното и високото...

Пратениците на СДСМ ќе гласаат против зголемување на платите на вицепремиерите

Пратениците од СДСМ нема да го поддржат зголемување на платите на вицепремиерите.,,Бенефиции ќе има исклучиво за граѓаните, функционерите имаат доволно права...

Синдикатот очекува поголеми плати и договори на неопределоно по стечајот во...

  Од Синдикатот на индустрија, енергетика и рударство на Македонија очекуваат конечно работниците во кавадаречкиот комбинат за никел Фени Индустри по целосно завршување на постапката...

Потпишана Спогодбата за покачување на платите за 5 насто за просветните...

Министерот за образовани и наука, Арбер Адеми и претседателот на Самостојниот Синдикат за образование, наука и култура (СОНК), Јаким Неделков, во присуство на Претседателот...

85 проценти од новинарите земаат помала плата од 500 евра, а...

  Економската положба на новинарот се злоупотребува за да се ограничи неговата слобода. Во Македонија 85% од новинарите имаат помала плата од 500 евра месечно,...

ДИК и лани си делел бонуси од 4.000 евра за незавршена...

Минатата година Државната изборна комисија, согласно со Пржинскиот договор постигнат меѓу четирите најголеми партии, уште пред да почнат да работат на  прочистување на  списокот...

Откако Бејли ги откри, членовите на ДИК се договориле да ги...

Членовите на ДИК, веднаш се состаналае откако американскиот амабасадор ги посочи дека едногласно си изгласале делење дополнителна плата и бонуси за сработеното по локалните...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com