Таг: Пленковиќ

Димитров: Кружевме три пати пред да слетаме во Брисел…

,, Слетавме при четвртиот обид. Кружевме три пати пред да слетаме заради времето. Беше турбулентно, па направив споредба со нашите обиди...

Хрватскиот премиер Пленковиќ сакаше да тепа пратеник поради Србија(видео)

Хрватскиот премиер, Андрија Пленковиќ, видно нервозен поради обвинувањето од пратеникот на МОСТ, Никола Грмоја, дека работи за интересите на Србија, тргна кон...

Хрватската Влада одржа седница во дресови на репрезентацијата

Сите членови на Владата на Хрватска, дојдоа облечени во дресот на фудбалската репрезентација. ,,Коцкестите“ министри и премиер, на овој начин ја прославија победата на...

Одрон во Хрватска уништи куќи како кули од карти(видео)

Во Хрватска Костајница, по поплавата од реката Уна, во попладневните часови дошло до големи одрони, при што се уништени најмалку 6 куќи: Хрватскиот премиер Андреј...

Мицкоски во Загреб се сретна со Пленковиќ, утре во Белград ќе...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Загреб заедно со потпретседателот Александар Николоски оствари средба со премиерот на Република Хрватска и претседател на ХДЗ, Андреј...

Јункер го штипна и му испрати бакнеж на Пленковиќ(видео)

Интересен момент се случи во седиштето во Брисел, којшто ги насмеа и хрватскиот премиер, Андреј Пленковиќ, и новинарите: Претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер,...

Пленковиќ доби мандат за состав на Влада

Претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ му го врачи мандатот за состав на нова Влада на претседателот на ХДЗ и мандатар Андреј Пленковиќ кој...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com