Таг: пмфл

Шок за Шкендија, Борец остана непоразен во мечот против Вардар

Второ коло во ПМФЛ и втор пораз на актуелниот шампион Шкендија, овој пат загуби на гостувањето кај Силекс...

Видео: Шкупи во драматична завршница до победа над Работнички и квалификации...

Фудбалерите на Шкупи се хероите во последното коло во ПМФЛ сезонава, со головите на Устабаши во 89 и 92 стигнаа...

ПМФЛ: Работнички – Шкупи, дерби во последното коло за Европа лигата

Денеска се игра последното кол ово ПМФЛ, интересно ќе биде на арената „Тодор Проески“ во Скопје, Работнички го пречекува Шкупи, директна пресметка...

ПМФЛ: Македонија Ѓ.П. обезбеди опстанок,Работнички ја праќа Беласица во Втора лига,...

Македонија Ѓ.П. го совлада Силекс со 2-0 и обезбеди опстанок , Работнички славеше во Струмица 0-1, Ренова освои бод на...

ПМФЛ: Александар Ставрев главен судија дербито Работнички – Македонија

Во недела се играат средбите од 34 коло во ПМФЛ, дербито значи борбаза опстанок, Работнички ја пречекува Македонија Ѓ.П. а главен судија...

ПМФЛ: Македонија најмногу профитираше во борбата за опстанок

Вардар и Работнички одиграа нерешено 1-1 на градското дерби во 33 коло во ПМФЛ, со овој резултат „романтичарите“ продолжуваат да бидат...

ПМФЛ: Борбата за опстанок продолжува, дерби во Скопје, Вардар-Работнички

Вардар го пречекува Работнички во Маџари на „Борис Трајковски“ стадионот, градско дерби кое нема некакво резултатско значење за Вардар но за Работнички...

ПМФЛ: Вардар гостува кај Шкупи, Работнички ја пречекува Шкендија

Денеска се игра комплетното 32 коло во ПМФЛ, интересно ке биде на „Чаир“ каде се среќаваат Шкупи и Вардар.

Хасани има договор со Шкендија но може да ја продолжи кариерата...

Македонскиот репрезентативец Ферхан Хасани најверојатно ке се врати во ПМФЛ и ке настапува за Шкендија. Според извори на...

ПМФЛ: Шкупи очекува бодови во Тетово, неизвесна борба за опстанок

Денска се играат средбите од 31 коло во ПМФЛ , Шкупи гостува кај шампионот Шкендија со желба да освои бодови за Европа,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com