Таг: повика

Меркел: Немој да останете дома на 30 септември, излезете и искористете...

,,Не сакам да се мешам во одлуката на граѓаните на вашата земја за референдумот на 30 септември. Но, од свој аспект,  можам да порачам...

Петар Богојески, заменик генерален-секретар на ВМРО ДПМНЕ повика масовно да се...

Големо мнозинство од членството на ВМРО-ДПМНЕ сака Македонија да биде дел од ЕУ и НАТО,  вели во интервју за Канал 5, заменик генералниот секретар...

Претседателот Иванов го повика премиерот Заев веднаш да покрене импичмент

-Го повикувам г. Заев со истото двотретинско мнозинство кое е неопходно за менување на Уставот на Република Македонија, веднаш да покрене постапка за утврдување...

ВМРО ДПМНЕ повика на протест пред Влада на РМ

,,Ветуваа живот за сите граѓани, а донесоа живот само за Заев, за Вицето, за Анѓушев, Шекеринска, Спасовски. Сите останати едвај преживуваат“-рече генералниот секретар на...

Заев ги повика партиите што ги дадоа потписите да ја поддржат...

Соопштувајќи ја програмата на Влада предводена од СДСМ, Заев го повика Иванов и покрај тоа што нема уставни овластувања за контрола на владина...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com