Таг: повреда

Вознемирувачко видео: Тешка повреда на Јусуф Нуркиќ, сезоната завршена

Центарот на Портланд и репрезентацијата на БИХ, Јусуф Нуркиќ на мечот против Бруклин при доскок во еден напад се здоби со...

Фото: Варан ја покажа страшната повреда на коленото по автоголот на...

Фудбалерот на Реал Мадрид , Варан, не се прослави на синокешното „Ел Класико“ , постигна автогол, Реал загуби со убедливи 0-3 во...

Капитенот Кире Лазаров го заврши своето учество на европското првенство заради...

ЕХФ на својот твитер профил  потврди дека за капитенот на македонската репрезентација Кире Лазаров, европското првенство во ракомет е завршено. Тој се повреди во 11-та...

Новата влада да ја подобри безбедноста при работа

Групација за безбедност и здравје при работа бара новата влада да ги подобри условите за работа, посебно на работниците изложени на безбедносни и здравствени...

Рибери три седмици надвор од теренот

Фудбалерот на Баерн Минхен, Франк Рибери, ќе отсуствува од фудбалските терени околу дваесетина дена поради повреда, соопштија од германскиот шампион. Французинот ќе ги пропушти...

Ѓоковиќ нема да учествува на турнирот во Пекинг

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ нема да игра на турнирот во Пекинг, заради повреда на лактот. Ова го соопштија организаторите на турнирот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com