Таг: пожари

Пожарите низ САД направија пустош, најпогодена е сојузната држава Орегон(видео)

Пожарите кои беснеат на западното крајбрежје во САД, оставаат пустош зад себе. Евакуирани се стотици илјади граѓани, а уништени...

Стотици илјади луѓе евакуирани, десетици мртви и исчезнати во пожарите во...

Повеќе од половина милион луѓе се евакуирани пред налетот на огнената стихија во сојузната американска држава Орегон. Има десетици...

Македонската Влада ќе помогне во реновирање на изгорените домови во Австралија

,,Пожарите кои беснеат во Австралија однесоа многу жртви и направија голема материјална штета. Им изразуваме сочувство на семејствата на загинатите, како и...

Горат 700.000 хектари во Викторија, чадот од Австралија ги прекри глечерите...

Австралија се соочува со историска катаклизма предизвикана од пожарите кои беснеат со денови. Вљубениците на планинарењето објавија снимки од...

Пожари ја пустошат Австралија, најмалку две лица загинаа на плажа

Најмалку две лица загинаа, а илјадници луѓе се заробени на плажите во југоисточна Австралија, во обид да избегаат од пожарите кои ги...

Дивите депонии кај Визбегово и обиколницата секојдневно се во пламен(видео)

Пожарна Скопје објави видео од скопската обиколница во околината на Визбегово, каде речиси секој ден инервенираат најчесто на запалени диви депонии, но...

Армиски хеликоптер се вклучи во гасењето на пожарите во крушевско(видео)

Градоначалникот на Крушево,Томе Христоски, ѝ се заблагодари на Армијата на Република Северна Македонија, која денеска со свој хеликоптер помага...

Владата го осуди намерното предизвикување пожари и најави санкции

Владата на Република Северна Македонија најостро го осудува палењето на стрништа или оган на отворен простор кои предизвикуваат пожари, и воедно упатуваме...

Гареж и пустош во Преспа(фото)

По вчерашните намерно подметнати пожари во преспанскиот регион, денеска катаклизмична слика.

Македонија гори, Владата и градоначалниците се чешлаат!

Трската во потегот на Охридско Езеро и денеска гореше. Во денешниот голем пожар на охридското крајбрежје кај „Андон...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com