Таг: пожарникари

Постигнат договор за покачување на платата на пожарникарите за 20 %

По исцрпните разговори кои претставниците на Градот Скопје и на Владата ги водеа со синдикатите на скопските пожарникари решен е долгогодишниот проблем...

Солидарност на дело, македонските пожарникари во Драч на терен(фото)

Изминатата ноќ спасувачките екипи работеа на пронаоѓање на преживеани и повредени

Шилегов направи список што е направено изминатите две години за пожарникарите...

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, одговори на прес конференцијата на Јелена Жугиќ од ВМРО ДПМНЕ, која ги нападна противпожарните служби на Град...

Претседателот Пендаровски одликуваше пожарникари со ,,Медал за храброст“

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска, со „Медал за храброст“ одликуваше 8 припадници на Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје....

Пожртвуваноста на пожарникарите е за пофалба, а не за сеир и...

Интервенцијата на пожарникарите при пожарот во зградата на улица ,,Народни херои“ 23 во Кисела Вода, се водеше пред целата македонска јавност...

Руски пожарникари спасија мачка затруена во пожар(видео)

Со масажа на срце и давање вештачко дишење преку боца со кислород, волгоградските пожарникари спасија мачка затруена во пожар откако претходно беше извлечена од...

Пожарникарите и градоначалникот на Скопје во Зелениково му даваа отчет на...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски заедно со членови од партијата вчера во доцните часови ја посети општината Зелениково, каде што во атарот на оваа...

ВИДЕО: Трагикомедија-пожарникари гасат пожар со шолја за чај

Сараевски пожарникари, заради неисправен хидрант,  пожарот што вчера избувна во облакодер на Алипашино Поле,  го гаселе со шолја за чај. Видеото што денеска беше...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com