Таг: пожарникар

47 годишен пожарникар починал при гасење пожар откако му се слошило

На 18.09.2018 година околу 16,30 часот во Скопје, во непосредна близина на транзитниот центар за странци е опожарена поголема површина на сува трева и неколку дрвени...

ВИДЕО:Пожарникар успеал да фати бебе фрлено од втор кат

Неверојатен подвиг на американскиот пожарникар  Роберт Сатон кој успеа да фати бебе фрлено од вториот кат од стан зафатен со пожар. Сатон изјавил дека...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com