Таг: поздравува

Организацијата на иселениците Форум за демократска Македонија го поддржува Договорот за...

Форумот за демократска Македонија го поздравува потпишувањето на договорот за името меѓу Македонија и Грција. ФДМ, организација на иселениците, смета дека промената на уставното...

СДСМ го поздрави повлекувањето на СЈО од случајот ,,Пуч”

Пропадна најголемиот, најочајниот и најнискиот обид за судски монтиран процес во независна Република Македонија, инициран од поранешниот премиер Никола Груевскир-реагираат од СДСМ по објавувањето...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com