Таг: позориште

Ристановски на сцената на ,,Народно позориште” во Белград

Премиерата на претставата ,,Иванов" од Чехов, во адаптација и режија на Татјана Мандиќ Ригонат, во која главната улога ја игра нашиот актер Никола Ристановски,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com