Таг: показна вежба

Показна вежба во Охрид на хеликоптерската единица, езерската и специјална полиција...

Денеска, на пристаништето во Охрид припадниците на Единицата за специјални задачи, Езерската полиција и Хеликоптерската единица, во склоп на одбележувањето на 7 Мај- Денот...

Бејли и Јолевски рамо до рамо на заедничка показна вежба

Американскиот амбасадор Џес Бејли присуствуваше на заедничката вежба на македонските безбедносни сили и специјалните единици на САД кои ги обучуваа нашите војници и полицијци....

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com