Таг: покана

Заев и Богдановиќ го поканија Новак Ѓоковиќ да ја посети Македонија

По објавата на светскиот тенисер број еден Новак Ѓоковиќ на социјалните мрежи во која ги поздравува Македонија, Македонците и ја пее ,,Македонско...

ГЕРБ на Бојко Борисов го покани ВМРО ДПМНЕ заедно да му...

,,Оваа недела, 2 септември, во 11 часот на гробот на Тодор Александров во црквата Св. Илија ќе му оддадеме почит на легендарниот бугарски војвода!...

Обраќање на премиерот Заев по повод поканата за почеток на преговори...

  ,,Во овој момент, Ве поканувам сите Вас, секој од Вас - свртете се кон тој или таа што ви се најблиску во овој момент,...

Заев ја прими формалната покана од Столтенберг за почеток на преговорите...

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, на заедничка прес конференција со македонскиот премиер, Зоран Заев, му ја врачи и официјално поканата за почеток на...

Заев: Радувај се Македонијо, Република Македонија доби покана за членство во...

,,Радувај се Македонијо! Портите за нашето полноправно членство во НАТО се отворени. Попладнево, земјите членки на НАТО одлучија да ни упатат покана Република Македонија да го...

Столтенберг: На Самитот на НАТО во јули ќе биде испорачана поканата...

По средбата во новиот штаб на НАТО, премиерот Заев и генералниот секретар Столтенберг одржаа заедничка прес конференција, на која Претседателот на Владата на РМ...

ВМРО ДПМНЕ тврди дека Груевски никогаш не одбил да прими покана...

Катица Јанева е избрана за Специјален јавен обвинител за да работи непристрасно и професионално, исклучително по закон. Нејзиното тврдење за Макфакс е неточно и повеќе...

Илир Мета го покани Талат Џафери во официјална посета на Тирана

Новоизбраниот Претседател на Албанија Илир Мета го покани претседателот на македонскиот Парламент Талат Џафери во официјална посета на Тирана, откако претходно му го честиташе...

Судот испрати покани за сослушување на осомничени од ,,Трезор”

Судии од Одделот на претходна постапка постапувајќи по двата предлози – предлогот за определување на мерка притвор против едно лице и предлогот за определување...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com