Таг: покачување

Постигнат договор за покачување на платата на пожарникарите за 20 %

По исцрпните разговори кои претставниците на Градот Скопје и на Владата ги водеа со синдикатите на скопските пожарникари решен е долгогодишниот проблем...

Скандалозноста на соопштението на скопски Водовод и обидот да се заташка...

  Вчерашното соопштение на ЈП ,,Водовод и канализација“, е пример како не треба да се информира јавноста и зошто тоа претставува обид за манипулација со...

ВМРО ДПМНЕ: Со покачување на акцизата на нафтата следува бран поскапувања

Со покачувањето на акцизата за нафтата, владата  директно удира по џебот на граѓаните. За жал поскапата нафта највеќе на свој грб ќе ја почувствуваат...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com