Таг: покрив

Шилегов: Летнатиот покрив на Хемиско училиште е поставен во 2009 година

,,Бидејќи вистината боли, па почнаа да спинуваат. Кровот на Хемиско е ,,реконструиран“ во 2009 година, кога министер беше...

Фатени на дело во обид да го демолираат зелениот покрив на...

,,Во текот на вчерашниот ден го најавив завршувањето на зелениот кров на ГТЦ и види чудо, одеднаш, некои ,,чудни сили” решиле ноќеска...

По заканата дека ќе скокне од покрив, украинската полиција го уапси...

Поранешниот грузијски претседател Михаел Сакашвили, беше уапсен во Киев, откако претходно се закануваше дека ќе скокне од покривот на неговата куќа: Сакашвили е уапсен под...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com