Таг: политички прогон

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ врши политички прогон врз ВМРО ДПМНЕ

Соопштение на ВМРО ДПМНЕ, 14.11.2018 ,,Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат...

Мицкоски: Со Груевски разговарав за политичкиот прогон и личните моменти

,,Пред неколку дена имав средба со Никола Груевски. Разговаравме за ова што му се случува за политичкиот прогон на кој е изложен, јас како...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com