Таг: полицаец

Приведени се двете лица што прегазија полицаец на службена должност

Министрите Оливер Спасовски и Венко Филипче, како и директорот на БЈБ Сашо Тасевски, го посетија прегазениот полицаец на ,,Првомајска“ од двајца млади...

Прегазен полицаец на ,,Првомајска“ во обид да стопира возач кој возел...

Порталот а1он објави дека изминатата ноќ околу еден часот е тешко повреден полициски службеник кој се обидел да стопира возач кој...

Хелсиншки комитет бара одговорност на полицаецот што тепа Ром

Видео снимката на полициска бруталност врз припадник на ромската заедница, која денеска се прошири на социјалните мрежи и медиумите покажува дека непрофесионалниот однос,...

Тројца браќа под истрага за обид за убиство на полициски службеник...

Основното јавно обвинителство во Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Убиство (во обид) од...

Српски полицаец се разнесе со бомба во автомобил во кој настрада...

Припадник на српската жандармерија утрината околу 9 часот, активирајќи експлозивна направа во автомобилот со кој управувал, се самоуби. До...

Црногорските медиуми објавија фотографии од Албанците обвинети за убиство на полицаецот...

Тројца Албанци од Република Албанија, обвинети за убиство и соучесништво во убиството на 41 годишниот полицаец Милутин Лековиќ, се во притвор по...

Полицаец од Ресен сведочеше за изборната измама со лични карти за...

Порталот Сакам да кажам го пренесува сведочењето на полицаецот Агрон Кранлиевски од Ресен, кој иако дал негативно мислење за жители на Пустец...

Полицаецот што непристојно гестикулираше кон новинарите е суспендиран

Директорот на истражниот затвор Скопје, Есад Рахиќ, по објавувањето на снимката на која се гледа како судски полицаец непристојно гестикулира кон новинарските...

Полициски началник во Штип главен јатак на организирана криминална група за...

На 15.02.2019 година, од страна на Националната единица за сузбивање на криумчарење мигранти и трговија со луѓе, во Сектор за криминалистички истраги,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com