Таг: полицајци

Премиерот да го осуди нападот и врз полицајците, бараат едни, други...

,,Бруталноста од страна на полициски службеници врз граѓани Роми, што ја видовме вчера во видеото на социјалните мрежи, е за најсилна осуда.

Уапсени дел од дрвокрадците кои брутално претепаа полицајци

„Околу 20.00 часот на стариот пат село Извор – Прилеп, атар на село Степанци, група граѓани кои вршеле бесправна сеча на огревни...

Дрвокрадци во велешко тешко повредија полицајци

На социјалните мрежи се појави видео од Велес на кое се гледа дека Брза помош вози низ градот со полициска придружба. Твитер...

Полицајци клекнаа пред демонстрантите во Мајами и побараа прошка

Демонстрациите во САД не стивнуваат по полициската бруталност врз Афроамериканецот Џорџ Флојд за време на апсењето, по што тој почина.Демонстрациите се проширија...

Две верзии за настраданото петочлено семејство во Гњилане

По невидената трагедија во Косово, во градот Гњилане, во која настрада петочленото семејство Блаца, медиумите објавија и втора верзија за можниот редослед...

Повредените полицајци се опоравуваат во болница

Министерот за здравство Венко Филипче, заменик министерот за внатрешни работи Агим Нухиу и директорот на БЈБ Сашо Тасевски денеска во комплексот...

Кумановец прегази двајца полициски службеници, а потоа предизвика тешка сообраќајка

Според информацијата од СВР Куманово, инцидентот се случил Ноќеска  45 минути по полноќ на регионалниот пат Куманово-Свети Николе во близина на крстосницата...

Драган Ѓилас им се закани на полициски инспектори поради снимање и...

Еден од лидерите на Сојуз за Србија, поранешниот градоначалник на Белград, Драган Ѓилас, реагираше пред едно белградско кафуле затоа што неколку полициски...

Претепани полицајци во Шуто Оризари, едниот во животна опасност

Еден од полицајците кои вечерва беа претепани од толпа разбеснети Роми, се наоѓа во животна опсаност, а другите двајца со повреди се...

Одликувања за полициските службеници кои спречија линч во Собрание

  Сашо Тасевски, Ацо Ангеловски и Љупчо Јаневиќ , кои на 27 април како дел од обезбедувањето на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, ги...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com