Таг: полициска бруталност

Полицијата брутално претепа маж сред Теразије (видео)

Од вчерашните протести во Србија, кои покрај Белград, се проширија и во Нови Сад, Ниш и други градови, останаа бројни видео записи...

Убиениот Џорџ Флојд беше ,,нежен џин“(видео)

Пријателите и семејството на Џорџ Флојд, кој почина по брутална полициска акција за време на неговото апсење, го опшишуваат како драга личност,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com