Таг: Полска

Видео: Хулиганите од Полска правеа нереди низ Скопје, полицијата експресно...

Полските навивачи важат за едни од најгарсеивните во Европа, се очекува бројка од околу 2.200 денеска на средбата меѓу Македонија и...

Новинар на тајна задача го откри скандалот со месото од болни...

Полска извезла 2.700 тони сомнително говедско месо од болни крави во 10 европски земји, објави директорот на полската ветеринарна служба, Павел Нимчук.

Пет полски тинејџерки загинаа во пожар на роденденска прослава

Пет девојчиња на  возраст од 15 години, загинаа во пожар за време на роденденска прослава во полскиот град Кошалин.

Иванов со лист ја покри референцата за името на Македонија на...

Претседателот Ѓорге Иванов, кој учествува на меѓународна конференција за климатски промени во Катовице,Република Полска, со бел лист ја прекри привремената референца која се употребува...

Идните амбасадори во Норвешка, Полска, Црна Гора и Обединетото Кралство ќе...

Министерот за надворешни работи,  Никола Димитров, пред Комисијата за надворешна политика, ќе го претстави извештајот за остварувањето на надворешната политика и меѓународната положба на...

На автопат во Полска се истурија 15 тони течно чоколадо

Неверојатна сообраќајна несреќа се случила во Полска. Цистерна што превезувала 15 тони чоколадо се  превртела на автопатот помеѓу Варшава и Познан во јужна Полска. Се...

Заеви го пречекаа новиот полски и го испратија досегашниот словачки амбасадор

Амбасадорот на Република Полска, Јачек Мултановски и неговата сопруга Кинга Нетман Мултановска, приредија прием за да ги испратиме нашите драги пријатели Мартин Безак, амбасадорот...

Говорите на Иванов станаа книга која може да биде изговор за...

И покрај фактот што официјална потврда за патувањето на Претседателот на државава за Варшава од Кабинетот на Иванов нема , сепак не стивнуваат реакциите...

Потврдено дека Лех Валенса бил соработник на полската тајна служба

Обемните повеќемесечни истражувања направени во полскиот Институт за народна меморија, покажале дека омилениот антикомунистички водач Лех Валенса бил соработник на тајната служба во седумдесетите...

Убиено момче за две кока-коли и демолирани ориентални ресторани во...

Полската полиција ги надгледува сите ориентални ресторани во земјата по нередите во градот Елка заради убиството на едно 21 годишно полско момче за време...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com