Таг: полубрат

Полубратот на севернокорејскиот лидер убиен со нервен гас за масовно уништување

Прелиминарните резултати на  токсиколошките анализи покажуваат дека   Ким Џон Нам е убиен со нервен гас за масовно уништување, кој е забранет за употреба...

ВИДЕО: Објавена снимка од убиството на братот на севрнокорејскиот лидер

Снимката од безбедносните камери на аеродромот во Малезија,  од моментот на нападот врз полубратот на лидерот на Северна Кореа, доспеа до медиумите. Имено, на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com