Таг: помилување

СДСМ: Потврдено дека помилувањата на Иванов се незаконски и ништовни

,,Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ја врати аболицијата на Ѓорге Иванов. Не успеа ниту  планот на опозициската партија да ги спаси...

Иванов бара пратениците да ги амнестираат насилниците коишто ги тепаа

„Доколку сакаат новите пратеници од новиот состав на Собранието да покажат акт на добра волја, на помирување, нека го направат тоа што беше направено...

Обама и ја намали казната на Челси Менинг

Американскиот претседател во заминување Барак Обама и ја намали казната на Челси Менинг, од 35 на 7 години затвор и практично во мај треба...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com