Таг: помирување

Пендаровски повика на граѓанско помирување

Говор на Претседателот на РСМ Стево Пендаровски во Пелинце по повод националниот ден, Илинден, 2 август: ,,2-ри август е...

Османи се извинува ако бил арогантен и им подава рака на...

Фронтменот во сенка на ДУИ, Бујар Османи, доцна синоќа, објави статус во кој нуди извинување и помирување. ,,По потврдата...

Заев: Не ми паѓа на памет да влијаам на правните институции,...

,,Не ми паѓа на памет да влијаам на институциите, кога реков дека треба да се помириме меѓу себе, но нам помирување и простување ни...

ВМРО ДПМНЕ бара сопирање на судските процеси за 27 април за...

,,50-тина луѓе со месеци се предмет на политички прогон  со цел Заев да може да тргува со нивната слобода, а за возврат да бара...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com