Таг: поништено гласање

Поништени изборите во Шабац поради неправилности на сите 100 избирачки места

Градската изборна комисија во Шабац ги поништи изборите одржани изминатата недела. Шабац имаше опозициско локално раководство, еден од ретките градови во...

ВМРО ДПМНЕ нема освоено ниту еден глас на избирачко место 2461...

На избирачкото место 2461 во општина Сарај, за коешто Управен суд ја уважи тужбата за изборни нерегуларности поднесена од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата, оваа...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com