Таг: поплави

Поплави во Италија и во Австралија, снег во Чешка(видео)

Климатските промени во однос на времето сѐ повеќе доаѓаат до израз насекаде низ светот. По студените денови и снегот, денеска во многу...

Рим е ,,заробен“ во голем талог од град и дожд (видео)

Голем дел од Европа е зафатена со дожд, на места паѓаше град. Изминатата ноќ главниот град на Италија се најде окован од талог од...

Хеликоптерско спасување во последен момент од поплавените домови во Јапонија (видео)

Најмалку 100 лица загинаа, 60 се водат како исчезнати, а околу 6 милиони жители се евакуирани по повеќедневното невреме, дождови, ветер и поплави во...

Огромни бранови навлегуваат во рестораните и домовите крај Охридско езеро(видео)

,,Дали сте за Кафе“? (ФБ статус на Кочо Каневче, летна бавча,ресторан Канео,Охрид)  

Фото:Автопат во Тексас пред и после поплавите

  На фотографиите е прикажан автопатот во близина на Хјустон, град во Америка погоден со катастрофаланата бура Харви, пред и по поплавите.   Фотографот Логан Вит, на...

ВИДЕО од вчерашното невреме на Халкидики,река низ улиците,поплавени куќи,однесени автомобили

Големо невреме со поројни дождови до 100 литри на метар квадратен, ја погоди вчера Грција. Обилните врнежи го поплавија вториот крак на Халкидики. Поплави...

Невремето направи хаос на Халкидики, македонски туристи евакуирани на сигурно(фото)

Од удар на гром во северна Грција загина еден овчар, јавија грчките медиуми. Дождот остави вистински хаос во повеќе туристички места на Халкидики, посебно...

Големо невреме во Грција,поплава,уништени кампови,однесени автомобили на Халкидики

 Во текот на денот големо невреме ја зафати Грција. Силен ветер и врнежи од дожд направија вистински пустош на вториот крак на Халкидики во...

Стајковци повторно под вода

На социјалните мрежи пристигнуваат апели од жители на неодамна поплавените подрачја, дека делови од село Стајковци се повторно поплавени. Некои жители алармираат дека водата...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com