Таг: пораз

Вучиќ: Ние тагуваме затоа што ја сакаме нашата земја, а не...

Српскиот претседател Александар Вучиќ, одговарајќи на новинарски прашања , го коментираше однесувањето на швајцарските репрезентативци од албанско потекло, но и на реакциите во Албанија,...

Прв пораз на Фенербахче

Кошаркарите на Фенербахче го доживеаја првиот пораз во Евролигата оваа сезона. Во петтото коло загубија од Уникс од Казањ со 81:73. Ова е прва...

Тежок пораз на Србија од Катар

Фудбалската репрезентација на Србија, составена од играчи од Супер лигата, загуби во Доха со 3:0 во пријателски натпревар. Прашањето на победникот беше решен во првите...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com