Таг: пораки

,,Држи растојание“, порачува Дурловски со натпис на заштитната маска

Политичките партии ја започнаа својата кампања во нови услови и со правила за заштита од Ковид 19. Се користи...

Силјановска останала долго во ноќта да ги чита пораките на поддршка

Вчера избраната кандидатка на ВМРО ДПМНЕ за Претседател на Република Северна Македонија, Гордана Силјановска Давкова, останала длабоко во ноќта на социјалните мрежи...

Вељановски во порака за 27 април: Животот е тркало, што прават...

  Поранешниот собраниски спикер и претседавач со конститутивната седница, Трајко Вељаноски на вебер комуницирал и со пратеникот Димитар Стевананџија. Во пораките испраќани на 24 февруари 2017...

Лидерите на ЕУ се потпишаа и оставија пораки на ,,специјалната...

,,Синоќа, лидерите на ЕУ ги напишаа своите пораки на специјалната маса на лента во ,,Софија Техно парк“. Денеска го започнуваме Самитот ЕУ-Западен Балкан во...

Факели и пораки за крај на протестот

По два часа протестирање пред Собрание на РМ, заврши собирот на Шарената револуција и поддржувачите на работата на СЈО. Неколку илјади демонстранти, мирно и...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com