Таг: посета

Приведени се двете лица што прегазија полицаец на службена должност

Министрите Оливер Спасовски и Венко Филипче, како и директорот на БЈБ Сашо Тасевски, го посетија прегазениот полицаец на ,,Првомајска“ од двајца млади...

Спасовски и Тасевски го посетија тешко повредениот полицаец, насилниците ќе одговараат...

Напад на службено лице е тешко кривично дело, рече министерот Спасовски. ,,Заедно со директорот на БЈБ Сашо Тасевски го...

Премиерот Заев и неколку министри заминуваат во дводневна посета на Грција

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев од 15 до 16 септември ќе оствари работна посета на Република Грција, придружуван...

Само еден ден по тешката операција Иван Огњановски е буден и...

Министерот за здравство, Венко Филипче, со медицинскиот тим кој се грижи за Иван Огњановски кој вчера доби ново трансплантирано срце од неодамна...

Здравствените работници ѝ свртеа грб на белгиската премиерка која дојде да...

Премиерката Софи Вилмс вчера при официјалната посета во болницата „Свети Петар“ во Брисел, наиде на студен прием од...

Државниот врв го посети Дебар по завршување на кризната состојба

,,Дебар и Центар Жупа го поминаа најтешкото. Далеку е од тоа дека кризата е завршена, но, посебните мерки што ги опфаќаше кризната...

Детска клиника ги забрани посетите поради корона вирусот

Поради опасноста од ширење на Корона вирус во Клиниката за детски боолести, менаџментот од 26. февруари.2020 година, најстрого ја забранува...

Заев: Сите кои имаат идеја да потпалуваат и да горат човечки...

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, во придружба на претставниците на сите засегнати институции кои беа вклучени во акцијата...

Ако има прилика Дачиќ ќе му ја испее ,,Шанзелизе“ на ...

Францускиот претседател, Емануел Макрон, е во дводневна посета на Србија. За многумина ова е историска посета со која скептичниот...

Премиерот Заев во дводневна посета на Црна Гора

На покана на црногорскиот премиер, Душко Марковиќ, македонскиот премиер, Зоран Заев, од утре, четврток 23 мај, ќе престојува во дводневна посета на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com