Таг: поскапува

Бензините и дизелот поскапуваат за два денара

Малопродажните цени на бензините и дизелот од ноќеска на полноќ се зголемуваат за два денара, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Според Одлуката новата цена на...

Сметките за вода во Скопје ќе бидат повисоки за 1,23 денари...

 Од февруари или март жителите на Скопје ќе добиваат повисоки сметки за вода. За метар кубен  ќе плаќаат 1,32 денари повеќе во споредба со...

Второ поскапување на дизелот во последните две недели, 1 литар =59,50...

Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за 0,50 ден/лит. Согласно одлуката малопродажната цена на...

Поскапува паркирањето во центарот на Скопје

Паркирањето во центарот на Скопје ќе поскапи за 50 насто, најави денеска градоначалникот на општина Центар Саша Богдановиќ. Оваа мерка се воведува за да се...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com