Таг: потписи

СДСМ објави дека за еден ден собрале 32.000 потписи за Пендаровски

Граѓаните низ целата држава масовно се одзваа на повикот преку потписи да дадат поддршка на заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски.

СДСМ сака да ја овери кандидатурата на Пендаровски и со потписи

 Над 60 пратеници со својот потпис дадоа поддршка на кандидатурата на Стево Пендаровски за Претседател на државата. ,,Пратеници од...

Најчевска смета дека со повикот за самослик Силјановска направила кривично дело

,,Мислам дека кандидатката за претседател треба да биде повикана на кривична одговорност врз основа на член 160 (Кривичен законик).

Самослик за професорката Силјановска

ВМРО ДПМНЕ само за неколку часа успеа да ги собере потребните 10.000 потписи за кандидатурата на професорката Гордана Силјановска Давкова. Таа утрината...

ВМРО ДПМНЕ ги собра потребните потписи за кандидатурата на Силјановска

За неколку часа во подрачните единици на ДИК низ републиката беа собрани потребните 10.000 потписи за кандидатурата на претседателскиот кандидат на ВМРО...

Силјановска бара потврда со самослик (selfie) од сите што ќе се...

Кандидатката за Претседател на Република Северна Македонија од ВМРО ДПМНЕ, откако побара поддржувачите да ја оверат кандидатурата со потписи во...

Жерновски настапува како независен кандидат, се уште ја очекува поддршката од...

Актуелниот градоначалник на Центар, Андреј Жерновски, синоќа пред полноќ, во ДИК ги достави потписите за независна кандидатура за градоначалник на општина Центар за претстојните...

Андреј Жерновски ги собрал потписите за независна кандидатура и ѝ фрли...

Актуелниот градоначалника на општина Центар , Андреј Жерновски, како што јавуваат неколку портали, ги собрал потребните потписи за самостоен настап на претстојните локални избори....

Нападната новинарска екипа на пунктот за собирање потписи против мигрантите во...

Екипата на НОВАТВ денеска беше нападната од непознато лице додека снимаше на локација кај ТЦ Бисер во скопската населба Аердором каде се собираат потписи...

Редици граѓани се одзваа на повикот на родителите на деца со...

На плоштадот во Скопје се чекаше ред за да се потпишат граѓаните на иницијативата за законски измени за подобрување на условите за згрижување на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com