Таг: почесен конзул

Заменик градоначалникот на Скопје и бизнисмен Енвер Малиќи стана почесен конзул...

  Владата на РМ денеска ја разгледа и усвои информацијата за отворање почесен конзулат на Мексико во Република Македонија, со седиште во Скопје, и даде...

Захариева бара Камчев да биде почесен конзул бидејќи ,,е препознатлива фигура“

Бугарската министерка за надворешни работи , Екатерина Захариева, бара Орце Камчев да биде почесен конзул на Бугарија во Македонија, бидејќи тој, според неа го...

Владата ќе го отповика почесниот конзул и ќе го затвори конзулатот...

Министерството за надворешни работи до владата ќе достави предлог за затворање на Почесниот конзулат на Република Македонија во Кралството Шпанија, со седиште во Барселона,...

Фото:Ова се близначињата што ги уби таткото-македонски почесен конзул во Шпанија

Полицијата во Кејп Таун во Јужна Африка соопшти дека  е уапсен почесниот конзул на Македонија во Барселона, Марио Сезар Деус Јела за убиство на...

Почесниот конзул на Македонија во Барселона уапсен заради убиство на своите...

Почесниот конзул на Македонија во Барселона, Марио Деус, е уапсен во Јужна Африка како осомничен за убиство на неговите две деца, тригодишни близнаци, објавија...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com