Таг: починала

59 годишна докторка од Ниш почина од коронавирусот

Билјана Натиќ Љумовиќ(59), доктор гинеколог од Ниш, е првата жртва меѓу здравствените работници заразени од коронавирус. Како што објави...

Србинка и нејзините ќерки близначки починаа од глад во Виена

'45 годишната Србинка Весна М. и нејзините 18 годишни ќерки близначки, се пронајдени мртви во станот во кој живееле во Виена.

Родителите ги донираа органите на 15 годишната ќерка која почина од...

15 годишната Софија Силјановски од Аранѓеловац во Србија , почина од мозочен удар, откако претходно на забава кај пријатели се напила една таблета екстази,...

МКД: Тамара починала од воспаление на бели дробови и родителска негрижа

Порталот МКД.мк, објави шокантни податоци од обдукцискиот наод за смртта на Тамара Димовска, кој е дел од документацијата на судскиот процес кој започна пред...

Почина 31 годишна родилка од Гевгелија

Гевгеличанката Елизабета Савиќ Динева (31) починала на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ) во Скопје, откако во критична состојба била донесена од...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com