Таг: почина

Почина Амди Бајрам само неколку дена по свадбата на внуката

Долгогодишниот пратеник и претседател на партијата Сојуз на Ромите, Амди Бајрам, почина на 64-годишна возраст. Долго време боледуваше од дијабетес и му...

Корона вирусот кобен за гевгелискиот музичар и пејач Васил Ангов

Вчера, пред полноќ (23 октомври 2020) престана да чука срцето на гевгелискиот музичар, пејач, повеќекратен учесник на македонските фестивалски сцени, Васил Ангов.

518 нови случаи на Ковид-19, 9 лица починаа меѓу кои и...

Во последните 24 часа се направени 2367 тестирања, а регистрирани се 518 нови случаи на ковид-19 во:- Скопје 261- Куманово 13- Штип...

Од последици на корона вирусот почина доктор од штипската болница

Денеска во 67-та година од животот почина познатиотиот и почитуван хирург од Штип, д-р Ѓорѓи Денков. ,,Сочувство до семејството,...

49 годишна медицинска сестра од Охрид почина од Ковид 19

Денес Општа Болница Охрид тагува . Од оваа болница соопштија дека починала нивната колешка, Дијана Димоска. ,,

Паскаљевиќ зад себе го остави неповторливиот и култен југословенски филм ,,Лажливо...

https://www.youtube.com/embed/8NJiXRG2hNI ,,Лажливо лето '68“ или оригиналниот наслов ,,Варљиво лето'68“ е филм со култни содржини и вредности од...

Почина српскиот режисер и сценарист Горан Паскаљевиќ

Во 74 година од животот во Париз почина култниот српски и југословенски режисер и сценарист Горан Паскаевиќ. Тажната вест...

Почина бардот на радиското новинарство и водителство Градимир Јовановиќ

Вчера во Скопје во 81 година од животот, почина Градимир Јовановиќ – Киби, бардот на македонското радио новинарство и водителство.

Почит за единствениот хроничар на Скопје-Данило Коцевски

По кратко боледување на 73 годишна возраст почина Данило Коцевски . Погребан е на градските гробишта „Бутел“ во присуство на потесното...

Македонската музичка легенда Нина Спирова замина во вечноста

Пејачката со уникатен глас и шарм, македонската музичка легенда,Нина Спирова, почина во 82 година од животот во Филаделфија, САД.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com