Таг: почит

Владини делегации дадоа почит во Ротимље и Скопје на претседателот Трајковски...

По повод одбележувањето на четиринаесет годишнината од смртта на поранешниот претседател на Република Македонија Борис Трајковски, членови на делегација на Владата на РМ, во...

Владина делегација им оддаде почит на претседателите Киро Глигоров и Борис...

По повод најголемиот джавен празник,Ден на независност на Републиката, Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска, на градските гробишта Бутел во Скопје,...

Иванов му оддаде признание на Киро Глигоров за формирање на АРМ...

Претседателот на РМ и Врховен командант на вооружените сили Ѓорге Иванов, на јубилејната прослава на Денот на Армијата , му одаде почит на првиот...

СДСМ:Почит за новинарите кои известуваа професионално во услови на десетгодишен режим

  Македонија ќе биде земја на слободни, професионални и независни новинари и медиуми, како што доликува на една современа европска демократска држава, во што ќе...

СДСМ му оддаде почит на Киро Глигоров на неговото вечно почивалиште

Делегација на СДСМ во состав Дамјан Манчевски, потпретседател на СДСМ и член на ИО, Пеце Мирчевски член на ИО на СДСМ и Сања Лукаревска...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com