Таг: права

Српската премиерка нема родителски права над родениот син на нејзината партнерка

Во Србија сѐ уште се дебатира за родениот син на партнерката српската премиерка, Ана Брнабиќ. Покрај бројните негативни и...

Трамп подготвува укинување на правата на трансродните ученици?

Се очекува наскоро администрацијата на американскиот Претседател Доналд Трамп да ги поништи постојните насоки за државните училишта со кои се штитеа правата на трансродните...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com