Таг: правда за животните

Масовен граѓански протест за хуман третман и правда за животните (видео)

Под мотото ,,Сонувам за хумано утре!“,   12 организации од повеќе градови во Скопје организираа протест барајќи хуман третман на животните и правда за нив. На...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com