Таг: правен факултет

Пендаровски се врати на Правниот факултет во Скопје

Претседателот Стево Пендаровски денеска ја прогласи за започната новата студентска година на Правниот факултет во Скопје кадешто и тој има дипломирано.

Проф.д-р Горан Коевски нов декан на Правен факултет

Од денеска и официјално, откако предлогот помина на Сенатот при УКИМ, проф-др Горан Коевски е нов декан на Правен факултет ,Јустинијан Први“ во Скопје. Ова...

Правниот факултет ја доби судската битка за избор на декан

Со одлуката на Вишиот управен суд се поништени актите на Државниот просветен инспекторат и се отвора патот за реактивирање на изборот на декан од...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com