Таг: прашања

Зоја Бузалковска има неколку прашања до министерката Дескоска за изборот на...

Професорката на Факултет за драмски уметности, Зоја Бузалковска, кој патем го бојкотираше вчерашниот избор на ректор на УКИМ, упати неколку прашања до...

Николовска: Г-дине Заев, кога мислите да вклучите меѓународни експерти да дадат...

Вработените во Државен архив, но и оние кои се веќе во пензија, но со години се грижеле за архивската граѓа, не престануваат да укажуваат...

Џафери во ,,Отворено“: Кворум за Законот за јазици ќе има, нема...

Претседателот на Собранието Талат Џафери очекува в четврток да има кворум кога треба да се гласа за Законот за јазиците. Во емисијата „Отворено“ на...

Заев се трудеше да одговори на многу лош српски ,,заради респект...

На заедничката прес конференција со српската премиерка Ана Брнабиќ, премиерот Зоран Заев, повторно излезе од вообичаениот протокол и се обиде на едно од новинарските...

Заев: И ние имаме црвена линија, потоа ќе се носат други...

Лидерот на СДСМ по средбата со еврокомесарот Јоханес Хан одговараше на повеќе новинарски прашања. Тој е изненаден што Ахмети бара на писмено програма од...

Последни пратенички прашања

Последниот четврток во септември е резервиран за последните пратенички прашања што овој парламентарен состав ќе ги упати до министрите од техничката влада на чие...

Новак Ѓоковиќ од друг агол

Во интервјуто за австралискиот Tennis Smash, најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ одговараше на многубројни прашања, па и оние неповрзани со тенисот. Кој е...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com