Таг: Првенство

Македонските хокеари освои злато на неофицијалното Светско првенство во Германија

Македонската хокеарска репрезентација го оствари најголемиот успех во историјата откако во големото финале славеше над Португалија со 9-3 и го освои „Девелопмент Купот“ во...

Капитенот Кире Лазаров го заврши своето учество на европското првенство заради...

ЕХФ на својот твитер профил  потврди дека за капитенот на македонската репрезентација Кире Лазаров, европското првенство во ракомет е завршено. Тој се повреди во 11-та...

Петар Хубчев нов селектор на Бугарија

Фудбалскиот сојуз на Бугарија денес соопшти дека нов селектор на репрезентацијата е Петар Хубчев. Извршниот одбор на бугарскиот фудбалски сојуз едногласно одлучи Хубчев на клупата...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com