Таг: први мај

Заеви даруваа крв одбележувајќи го хумано Денот на трудот

,,Утрово, по повод Денот на трудот но и заради зголемената потреба од крв во време на борбата со коронавирусот, дарував крв заедно...

Владата дозволи периодично движење според возраст за подолжениот првомајски викенд

На денешната 47-ма седница, Владата на Република Македонија донесе одлука за ограничување на движењето на граѓаните на територијата на целата држава за...

Најчевска: 1 Мај се одбележува на улица на протести, а не...

Мирјана Најчевска, професорка и граѓански активист, и овојпат го искоментира однесувањето на претседателската кандидатка на ВМРО ДПМНЕ, Гордана Сиљановска Давкова, која...

Градоначалниците заборавија да го истакнат државното знаме низ улиците за 1...

Државниот празник 1 Мај, оваа година помина без државното знаме. Ова е најверојатно првпат, меѓународниот Ден на трудот, кој е државен празник повеќе од половина...

Синдикатите наместо на традиционален Првомајски протест, ќе одат на свечена седница...

Економскиот социјален совет (ЕСС), како трипартитно тело, формирано од Владата на Република Македонија и социјалните партнери за водење на социјален дијалог и создавање на...

Заев: Овој Први мај е ден на нашата верба во живот...

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во свое име и во име на Социјалдемократскиот сојуз на граѓаните на Република Македонија им го честита 1 Мај...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com