Таг: прв афроамериканец

Пензионираниот генерал Лојд Џеј Остин ќе биде прв Афроамериканец на чело...

Новоизбраниот американски претседател, Џозеф Бајден, го избра првиот човек на Пентагон. Тоа ќе биде пензионираниот генерал на американската војска, Лојд Џеј Остин,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com