Таг: прв круг

Стево Пендаровски ја победи Силјановска со една илјада гласови разлика

Тесна водство во првиот круг од претседателските избори на заедничкиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски. Речиси на...

Петре Шилегов објави победа во Скопје во првиот круг

Резултатите се јасни во Скопје, имаме победа во првиот круг, објави  кандидатот на СДСМ за градоначалник на Град Скопје од СДСМ, Петре Шилегов. - Македонија...

Победа на Петре Шилегов за градоначалник на Скопје со 50,07 проценти...

Според последните податоци на официјалната веб страница на ДИК, Петре Шилегов го помина потребниот цензус од 50 проценти и оствари победа во првиот круг...

Златко Марин од СДСМ е новиот градоначалник на општина Аеродром

Според се уште неофицијални и нецелосни информации кои можат да се најдат на изборната мапа на ДИК, Златко Марин од СДСМ  го помина цензусот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com