Таг: прв случај

Прв случај на КОВИД 19 во Турција, само Црна Гора и...

Турскиот министер за здравство, Фахретин Коца, доцна синоќа на прес конференција објави дека е регистриран првиот случај на заболен од корона вирус...

Прв случај на корона вирус во Србија

Министерот за здравство на Србија, Златибор Лончар, објави дека е регистриран првиот случај на заболен од корона вирус. Пациентот...

Потврден е прв случај на заболен од корона-вирус во Македонија

Пациентка е позитивна на вирус КОВИД 19, објави министерот за здравство, Венко Филипче. Таа е згрижена во одделот специјализиран...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com