Таг: преговарачка рамка

Заев: По 19 години европски пат добивме преговарачка рамка со ЕУ

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, со своите сопартијци и коалициски партнери, пред Собрание на РСМ, зборуваше за вчерашната одлука на ЕК за...

Димитров: Во Брисел усвоена преговарачката рамка, македонскиот јазик станува официјален јазик...

,,Денес имаме еден важен исчекор што треба да го одбележиме – Европската комисија го усвои предлогот на Преговарачката рамка и од денес...

Вархеји: Преговарачката рамка за С. Македонија и за Албанија ќе биде...

Европскиот комесар за проширување, Оливер Вархеји, очекува дека на почетокот на септември ќе биде објавен пакетот за проширување на ЕУ заедно со...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com