Таг: предлогот

Нимиц: Терминот ,,Македонија“ е вклучен во предлогот за името

Пред денешната средба меѓу делегациите од Грција и Република Македонија во Њујорк, медијаторот на Обединетите нации, Метју Нимиц, во вторникот рече дека неговиот предлог...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com