Таг: предмети

Дескоска: Со трансферот на предметите во Јавно обвинителство им ги помативме...

Денеска во Јавното обвинителство на Република Северна Македонија официјално започна имплементацијата на ИПА Твининг проектот насловен како „Градење на институционалниот капацитет на...

ЈО одлучи да ги преземе сите предмети кои ќе бидат доставени...

Јавното обвинителство на Република Северна Македонија на одржаниот Стручен  колегиум на јавните обвинители во Јавното обвинителство на Република Северна Македонија на 05.09.2019...

Антикорупциска отвори предмети за Заев, Анѓушев, Вангеловски, Мерко, Манчевски…

По претставки на ВМРО ДПМНЕ, Државна комисија за спречување на корупција отвори предмети за Зоран Заев и тоа за продажба на државно...

Заев најави помалку предмети во училиштата и помалку студиски години на...

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска присуствуваше на Конференција за квалитетно образование за раст, резултати и подобра иднина, во организација на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com