Таг: преживееја

Во Скопје само 10 палми ја преживеале зимата

  Само десет од 138 палми засадени во Скопје изминатите две три години, ја преживеале зимата-пишува порталот СДК . Јавното претпријатие „Паркови и зеленило“ веќе втора недела...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com